Sigara İçmek Saç Dökülmemin Sebebi Olabilir Mi? - NewAge - Saç Ekimi ve Estetik Cerrahi

Blog Yazıları

Sigara İçmek Saç Dökülmemin Sebebi Olabilir Mi?

Sigara İçmek Saç Dökülmemin Sebebi Olabilir Mi?

Sigara içmek saç dökülmemin sebebi olabilir mi?

British Medical Journal’de yayınlanan araştırma sonuçları sigara içme alışkanlığının saç büyümesini olumsuz yönde etkilediğini ortaya koymuştur.

Günde 20 sigara içmenin orta ve üst derece Androgenetik Alopesi ile pozitif bağı olduğu bir gerçektir.

Sigaranın muhteviyatındaki nikotin, karbon monoksit ve diğer zararlı maddeler kan akışını sekteye uğrattıkları gibi saç köklerinin beslenmesine de zarar verirler. Bu durumun tespiti için saç konusunda uzmanlaşmış doktorlar tarafında muayene edilmeniz kesin bir teşhis konusunda yardımcı olacaktır.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra sigara içmeye devam edersem ekilen saçlar zarar görür mü?

Saç ekimi sonrası yeni ekilen saç kökleri oksijene her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple sigara içmek saç ekimi operasyonu sonrasında belirli bir süre yasaklanan alışkanlıklardandır.

Saç derim çok yağlı, saç dökülmemin sebebi olabilir mi?

Genç yaşlarda sebum (yağ) üretiminin yüksek olması normal bir durumdur ve saç dökülmesine sebep olmaz. Aşırı yağlanma sorunu ile ilgili olarak günlük şampuanınızı seçerken bu durumunuzu göz önüne alarak seçim yapabilir veya bir uzman ile görüştükten sonra tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

Saç ekim merkezlerinde kiminle görüşmeliyim?

Saç ekim öncesinde karar süreci kimi zaman sancılı olabilir.

Hangi saç ekim merkezinde saç ektirmeliyim? Saç nakli sonucum başarılı olacak mı? Saç nakli esnasında ve sonrasında ağrı olur mu? Saç nakli operasyonunu kimler yapabilir?

Bu sorular daha çok uzatılabilir.

Saç ekimi operasyonunuz ile ilgili rahat bir karar verebilmeniz için ziyaret edeceğiniz. Saç Ekimi merkezlerinde özellikle operasyonu yapan plastik cerrah ile görüşmeyi talep edin. Aynı saç ekim merkezinde birden çok saç ekimi yapan plastik cerrah var ise ikinci görüş almak için onlarla da görüşebilirsiniz.

Saçlarım yirmili yaşlarımda inanılmaz dolgun ve güçlüydü. Yirmili yaşlarımın sonlarına doğru hızlı bir şekilde seyreden saç dökülmesi sonucunda başımın ön ve tepe bölgeleri tamama yakın bir şekilde açıldı. Saç dökülmesine karşı kullanılan tedavileri bir seneye yakın zamandır deniyorum fakat daha hızlı sonuç verecek bir tedaviye ihtiyacım var.

Genetik saç dökülmesi’ nin genel çerçevesini çizdiğinizi söyleyebilirim. Kötü haberse çok hızlı bir şekilde saçlarınızın geri gelmesi veya saç dökülmenizi bir anda durdurmak için bir ilaç veya tedavi bulunmamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir