Saç Klonlama Tekniği, Cerrahi Müdahale Gereksinimini Kaldıracak mı? - NewAge - Saç Ekimi ve Estetik Cerrahi

Blog Yazıları

Saç Klonlama Tekniği, Cerrahi Müdahale Gereksinimini Kaldıracak mı?

Saç Klonlama Tekniği, Cerrahi Müdahale Gereksinimini Kaldıracak mı?

İlerleyen yıllarda saç klonlama tekniği, cerrahi müdahale gereksinimini ortadan kaldıracak mı?

Saç klonlama tekniği hiç şüphesiz gelecekte önemli bir yere sahip olacaktır. Diğer yandan klonlanan saçların ekiminin gerekeceğini unutmamalıyız. Bu sebeple toplama tekniği olarak adlandırılan FUT ve FUE yerini saç klonlama tekniği‘ ne bıraksalarda, uzman doktorlar ekim işlemi yapmaya devam edeceklerdir. Muhtemelen verici alan kısıtlaması olmamasından dolayı çok yüksek saç nakli miktarları gerçekleşebilecektir.

Klimalı ortamda sürekli bulunmak saç dökülmesine sebep olur mu?

Sürekli olarak klimalı bir ortamda bulunmak saçların nemini yitirmesine sebep olabilir. Fakat saç dökülmesine sebep olduğunu söylemek için yeterli bilimsel bir çalışma bulunmamaktadır.

Her gün bir avuç dolusu saçım dökülüyor.Bu durum kellik sorunum olduğunu gösterir mi?

Günde 100 saç telini kaybetmeniz bir sorun teşkil etmez. Bu miktarın üstünde saçlarınızın döküldüğünü görüyorsanız bir saç uzmanı ile görüşmeniz de yarar olacaktır.

Saçlarıma fön çektirmem veya benzeri şekilendirme işlemleri dökülmelerine sebep olabilir mi?

Bu tip uygulamalar saçlarınızın dökülmesine sebep olmasada, dökülme devam ediyor ise işlem sıklığını azaltamanız yarar olacaktır.

 Saçlarıma ve cilde yaptığım düzenli masaj saç dökülmesini azaltabilir mi?

Herhangi bir ürün kullanmaksızın yaptığınız masajın bir faydası olmayacaktır.Bu masajı tarak ve benzeri bir ekipman aracılığı ile yapıyorsanız tam tersine saçlarınızın kırılmasına ve dökülmesine sebep olabilir.

Saçlarımı belirli aralıklarda kısa kestiriyorum, kimi zamanda ustura ile kazıtıyorum. Bu sayede saçlarımın daha kalın ve güçlü olarak çıktığını görüyorum.

Saçlarınızı sürekli kestirmeniz veya usturaya vurmanız saçlarınızı güçlendirmez. Saçın deriye yakın bölümü her zaman uçlarından daha kalın ve güçlü olduğu için bu şekilde hissediyorsunuz.

Her banyo sonrası fön makinesi ile saçlarımı yüksek ısıda kurutuyorum. Saçlarıma zarar verir mi?

Bu durumun sürekli tekrarı saçlarınızın belirli ölçüde zarar görmesine sebep olabilir. Fakat bu durumda oluşan saç dökülmeleri geçicidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir