Saç ekimi sonrası ekilen saçlar neden dökülür? - NewAge

Blog Yazıları

Saç ekimi sonrası ekilen saçlar neden dökülür?

Saç ekimi sonrası ekilen saçlar neden dökülür?

Saç ekimi operasyonları sonrasında kabukların dökülmesini beklemek sosyal ve estetik açıdan sıkıntılı bir dönemdir.1 hafta on gün sonra kabukların dökülmesini takip eden günler uzun zamandır hiç olmadığı kadar size kendinizi mutlu hissettirecektirEkilen saçlarınızın uzun zamandır boş kalmış alanda kapatıcı bir etki yaratması saç ekimi operasyonunuz için katlandığınız her şeye değeceğinin ilk sinyallerini vermektedir. Malesef mutluluğunuz kısa sürecek ve saç ekimi operasyonunuzdan sonraki ilk 30 gün içerisinde ekilen saçların tamamına yakını dökülecektir.Bazı istisnaları saymazsak tüm saç ekimi vakalarında karşılaşılan bu durumda telaş etmenizi gerektirecek bir şey yoktur.

Doktorunuzun sayısız defa belirttiği ,saç ekimi öncesi bir çok kişiden duyduğunuz veya internette saç ekimi forumlarında okuduğunuz bu durumun nedenini sorgulamanız en doğal hakkınızdır. Aslında saçlarınızın hayat döngülerinde sürekli yaşadıkları bu duruma saçların yaşam döngüsü diyebiliriz. Ekilen saçlarınızın çoğunluğu saç ekimi sonrası dinlenme ve dökülme evresi ile yeni hayatlarına başlamaktadırlar. Bunun neticesinde de ilk 30 gün içerisinde dökülürler. 90 gün sonra yeniden çıkacak olan saçlarınız ilk zamanlarda göreceli olarak daha ince olsalarda zaman içerisinde daha dolgun bir görünüme kavuşacaktırlar.

Comments (6)

 1. Ekilen saçlarında döngüsü varmısır acaba ben saç ekimi yaptıralı 2 yıl oldu ekilen saçlarım dökülüyor falat seyrelme olmuyor bu normal birşeymidir acaba

 2. Normal saçlarınız gibi, mevsimsel olarak saçlar dökülür, fakat saç kökleri sağlıklı olduğundan, tekrar saç teli üretir.

 3. Saç ekimi yaptırdıktan 1 yıl sonra ekilen bölgelerde dökülmeler oldu ve o bölgelerden bir daha saç çıkmadı?

  Sebebi sizce ne/neler olabilir ?

  Teşekkürler

 4. Eğer operasyondan önce ekim bölgesinde mevcut saçlar varsa, bunlar dökülmüş olabilir.
  Ekilen saçların döküldüğünden emin iseniz, bu konuda bir görüş belirtebilmek için fiziki muayene gerekecektir.

  Ayrıca aşağıda belirttiğimiz durumlar da söz konusu olabilir ;

  – Kökler değil, saç telleri dökülmüş olabilir. Bu durumda tekrar saç telleri çıkacaktır. Çıkmasını hızlandırmak için ek bir tedavi uygulanabilir.

  – Sadece gür görüntü seyreldiği için döküldüğünü düşünüyorsanız, bu süreçte neyin değiştiğini belirlemek gerekebilir. Örnek verecek olursak operasyondan sonra bir yıllık süreçte kullanılan ilaçları bırakmış olabilirsiniz.

 5. Sac ektirdim 2 yıl ol 1 veya 2 ay içinde saçlarımda azalma var gözle görülür acaba saçlarım dökülüyoröu yoksa mevsimden dolayımı? ister istemez insanın canı sıkılıyor bilgilendirirseniz sevinirim tskler.

 6. Emre bey, eğer ekilen saçlarınızda azalma varsa, dönemsel bir seyrelme söz konusu olabilir.
  Fakat var olan saçlarınızda azalma varsa, kendi saçlarınız dökülüyor olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir