Saç Ekimi Operasyonunda ideal Saç Sıklığı Ne Olmalıdır? - NewAge - Saç Ekimi ve Estetik Cerrahi

Blog Yazıları

Saç Ekimi Operasyonunda ideal Saç Sıklığı Ne Olmalıdır?

Saç Ekimi Operasyonunda ideal Saç Sıklığı Ne Olmalıdır?

Saç Ekimi Operasyonunda ideal Saç Sıklığı ne olmalıdır?

Saç ekimi operasyonu olacak bir kişinin ekilecek alandaki ideal saç sıklığı ne olmalıdır. Verici alanı aynı olan fakat saç ekilecek alanı farklı olan kişilerde sıklık farklı mı olur? 

Saç Ekimi Operasyonu planlamasında verici sahanın sıklığı önem arzeder. Planlama esnasında dikkat edilmesi gereken diger hususlar ise ; saç nakli yapılacak bölgenin genişliği, dökülmemiş saçların sıklığı ( dökülmemiş olan saçlarınızın sıklığına uygun bir saç ekim planlaması gereklidir.) ,saç kalınlığı ,cilt sağlığı ve yaşınızdır. Tüm bu kriterler saç ekim planlamasının temellerini oluşturur. Bu kriterlere göre yapılan saç ekimi planlaması size özel olacağı için başkalarına yapılan planlamadan farklı olması doğaldır. Doktorunuzla yapacağınız görüşme esnasında bu hususlara dikkat etmenizde fayda vardır.

Vücut kılları kullanılarak yapılan saç ekimini tavsiye ediyor musunuz?

Görüştüğüm doktor verici alanımın yeterli olmadığını bu sebeple vücut kıllarımdan takviye yapabileceğini belirtti. Vücut kıllarımın saç nakli operasyonunda kullanılması aynı sonucu verir mi? 

Kısa ve net olarak BHT (Vücut kılları kullanılarak yapılan saç ekimi) Saç Nakli Prosedürlerinin bir gerçeğidir.Diğer yandan baş bölgesinden alınan kökler kadar kaliteli olmadıkları için vakalarımızda kullanma konusunda  çok istekli değiliz. Özel vakalarda (verici alanın yeterli  olmadığı) düşük miktarlarda kullanılarak küçük saç nakli revizyonları yapmayı tercih etmekteyiz. Unutmamak gerekir ki vücut kıllarının yaşam döngüsü saçlarımız ile aynı olmayıp, ömürlerinin de daha kısa olduğu bir gerçektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir