Saç Ekimi Operasyonunda Enfeksiyon Riski Var mıdır ? - NewAge - Saç Ekimi ve Estetik Cerrahi

Blog Yazıları

Saç Ekimi Operasyonunda Enfeksiyon Riski Var mıdır ?

Saç Ekimi Operasyonunda Enfeksiyon Riski Var mıdır ?

Saç ekimi operasyonunda enfeksiyon riski var mıdır ?

Her türlü invasiv girişimde enfeksiyon riski vardır. Saç ekimi işlemlerinde de bu tip durumlar operasyon esnasında veya sonrasında yaşanabilir. Bu sebeple saç ekimi operasyonu sonrasında antibiyotik kullanımı gereklidir.

Saç ekimi robotları ile ilgili bir çok yazı okuyoruz.gerçekten kalite bir sonuç alınması mümkün mü ?

Teknoloji  hayatımızın her alanında , el emeği ile yapılan bir çok işi kolaylaştırmak için farklı tiplerde irili ufaklı robotları hali hazırda kullanmaktadır. Bu açıdan bakarsak yakın gelecekte insanların yönetmekte olduğu robotların saç ekimi operasyonu’ nu çok daha üst seviyede yapmaya başladığını görebileceğiz. Şu anki saç ekimi robotları işlemin belirli bir bölümünü gerçekleştirebilse de henüz gelişim süreçlerini tamamlamış değillerdir.

Saç ekimi işlemi sonrasında saçlarımı kestirebilir miyim ?

Kabukların dökülmesi sonrasında makas kullanarak saçlarınızı kestirebilirsiniz.

Kan grupları ve saç dökülmesi arasında bir bağ varmı ?

Kalabalık bir aileyiz ve ailemizdeki erkeklerin bir çoğunda saç dökülmesi belirli bir yaşa gelindiğinde görülmekte. Diğer yandan saçları dökülmeyen aile bireylerimizin kan gruplarının da aynı olmadığını görüyoruz.Sizce kan gruplarına göre saç dökülmesi çeşitlilik gösterir mi?

İlgi çekici bir konu olduğu bir gerçek fakat şu ana kadar yapılmış bilimsel çalışmalarda bu konuda kesin bir netice olduğunu söyleyemeyiz.Diğer yandan kan gruplarına göre oluşan farklılıkların saç dökülmesi sürecine olumlu ve olumsuz etkileri olabileceğini düşünmekte çok mantıksız olmasa gerek.

Düzenli egzersiz saçların dökülmesine sebep olabilir mi ?

Düzenli sporun testosteron seviyesini arttırdığını bunun sonucunda DHT (Dihydrotestosteron) ‘in de yükseldiğini biliyoruz.DHT androgenetik saç dökülmesindeki sebeplerin en başında gelir fakat unutmamak gerekir ki asıl sebep genetik kodlarımızdadır. DHT ,Testosteron ve ya egzersiz yapmayı saç dökülmemizin tek sebebi olarak göremeyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir