Saç Ekimi Operasyonumdan Kaç Gün Sonra Sosyal Hayata Tekrar Geri Dönebilirim ? - NewAge

Blog Yazıları

Saç Ekimi Operasyonumdan Kaç Gün Sonra Sosyal Hayata Tekrar Geri Dönebilirim ?

Saç Ekimi Operasyonumdan Kaç Gün Sonra Sosyal Hayata Tekrar Geri Dönebilirim ?

Saç ekimi operasyonları öncesi üzerinde en çok konuşulan konulardan biri olan iyileşme süresi ile ilgili gelen bir çok soru bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmı çok genel olsa da bir kısmı bazı meslek gruplarını daha yakından ilgilendirmektedir. Kısaca bu sorulara bir göz atalım.

34 yaşında banka yöneticisiyim. Onbeş gün yıllık iznim esnasında Fue tekniği ile saç ekim operasyonu geçireceğim. Kaç gün sonra sokağa çıkabilirim? Sosyal hayata saç ekimi yaptırdığım belli olmaksızın ne zaman karışabilirim?

Saç ekimi yapılacak toplam graft sayısı sosyla iyileşme açısından belirleyici olsa da genelleme yapmak gerekirse 7-10 gün içerisinde sosyal hayata bir şapka kullanmak şartıyla karışmanız da herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. 15 gün sonra iş başı yaptığınızda kısa saçlı bir görüntünüz olacaktı. Kimi zaman cilt rengi ve hassasiyetine bağlı olarak kızarıklıklar olabilir.

Saç ekimi operasyon’ umdan 3 gün sonra önemli bir iş görüşmesi için yurtdışına gideceğim. Ne tür sıkıntılar yaşarım.

Öncelikle bu seyahati yapmanızın ulaşım açısından bir sıkıntı yaratmayacağını belirtebilirim.Sonuç olarak dünyanın bir çok yerinden saç ekimi için ülkemize gelen kişiler bir kaç gün içinde ülkelerine geri sıkıntısız dönebilmektedirler. Diğer yandan işi görüşmenizi yapacağınız kişiler muhtemelen görüşme konusundan çok sizin saç ekiminiz ile ilgili görüşeceklerdir bu da işiniz için iyi olmayacaktır kanaatindeyim.

Düzenli olarak spor yapıyorum. Kaçıncı gün aktif spora başlayabilirim.

Çok ağır spor faaliyetlerinden 1 hafta kadar uzak durmanızda yarar var. Yürüyüş ve hafif tempolu koşuya doktorunuza danışarak 3-4 gün sonra başlayabilirsiniz.

6 ay sonra düğünüm var. Düğün esnasında görüntü olarak ne beklemeliyim?

Saçlarınızın tamamı çıkmamış olsa da estetik bir görüntüye sahip olacağınız muhtemeldir.

Uzun mesafe gemi kaptanıyım. Saç ekimi operasyon’ umdan 5 gün sonra sefer çıkacağım. Gemide kaldığım sürece iyileşme ile ilgili ne tür sıkıntı yaşama ihtimalim var?

Gemideki su kalitesinde bir sıkıntı yoksa  ve ihtiyacınız olan ilaçları yanınıza aldıysanız herhangi bir sıkıntı yaşamanız pek mümkün değildir. Yine de gemideki hijyen şartları hususunda dikkatli olmakta fayda var.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir