Neden Saç ekimi? - NewAge - Saç Ekimi ve Estetik Cerrahi

Blog Yazıları

Neden Saç ekimi?

Neden Saç ekimi?

Saç ekimi ; tüm dünya genelinde, dökülen saçlarınızı yeniden kazanmak için en etkili tedavi yöntemi olarak kabul edilir. Bunun en önemli sebebi hiç şüphesiz, saç ekimi sonucunun kalıcı olmasıdır. Saç ekimi operasyonu sayesinde doğal görünümlü bir sonuç elde etmenin mümkün olduğu ve göreceli olarak kolay bir cerrahi müdahale olması da diğer sebepler arasındadır.

Saç ekimi kalıcı çözüm

Saç ekimi hiç şüphesiz kalıcı bir cerrahi çözümdür çünkü verici sahadan (başınızın iki kulak hizasında arka kısmı) alınan saçlar DHT hormonuna karşı dayanıklıdırlar ve incelip dökülme ihtimali yok denecek kadar azdır.
Saç dökülme seviyenize bağlı olarak, doktorlarımız sizlere Lazer tedavisi, minoxidil veya finasterid içerikli tedaviler tavsiye edebilirler. Bu sayede DHT hormonuna karşı dayanıklı olmayan saçlarınızı da saç dökülmesine karşı korumanız mümkün olacaktır.

En doğal sonucu elde etmek için kendi saçlarınız

Saç dökülmesine karşı protez, fiber saç v.b. suni ürünler ile saçsız alanı kapatmak her zaman daha kolay bir çözüm olarak görülse de hiç bir şey kendi saçınız kullanılarak elde edilecek başarılı bir saç ekimi sonucundan daha iyi olmayacaktır.Alanında uzman plastik cerrahlarımız tarafında gerçekleştirilecek saç ekimi operasyonlarınızın neticesinde çevrenizdekilerin dahi ayırt etmesi mümkün olmayan doğal sonuçları elde etmeniz mümkün olacaktır.
Bunun için tereddüt etmeden uzman doktorlarımızdan randevu almanız ve bizlere bir saatinizi ayırmanız, hayatınızda gerçekleştireceğiniz bu önemli değişiklikte büyük bir adım olacaktır.

Comments (2)

  1. İyi günler Hocam,

    29 Yaşındayım ve saçlarımın %50 si döküldü. Saç ektirdikten sonra eğer bir kez daha saç ektirmek istersem mümkün müdür? İkinci kez saç ekildiğinde daha az kök ekildiği doğru mu?

  2. Verici sahanız olarak adlandırdığımız ense bölgesindeki saç köklerinin sayısı iki hatta belki 3 yada 4 saç ekimi operasyonuna imkan verecektir.
    Diğer yandan saç ekimi teknikleri kullanılarak oeprasyon sayısı daha da arttırılabilinir.
    Fiziki muayene veya resim göndererek verici sahanızın saç ekimi için müsait olup olmadığını tespit edebilir ve size özel saç ekimi planlaması yapabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir