Kaş Ekimi Operasyonları Hakkında - NewAge - Saç Ekimi ve Estetik Cerrahi

Blog Yazıları

Kaş Ekimi Operasyonları Hakkında

Kaş Ekimi Operasyonları Hakkında
Kaş Ekiminde kullanılacak köklerin verici sahadaki en ince olanlarından seçilmesinin önemi hakkında bazı bilgiler edindim.Bu konuda sizce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Kaş ekimi operasyonu genel olarak bakıldığında saç ekiminden çok da farklı olmayan hatta saç ekiminin küçük ölçekli bir yansımasıdır.
Kaş ekimi de saç ekimi gibi Fut veya Fue yöntemi ile yapılabilir.Saçlarının kısa kesilmesini istemeyen kişilere Fut saçlarının kisaltilmasinda sıkıntı yaşamayanlara ise Fue tekniği onerilebilir.
Fut tekniği öle yapılan köklerin çıkarılması süreci sonrasında çoklu folikuller mikroskop altında disekte edilir.Bu sayede kaş ekimi için istenilen incelikte saç telleri elde edilmiş olacaktır.Fue tekniğinde ise ihtiyaç duyulan tekli kökler özellikle seçilerek çıkarılır bu sayede disekte işlemine gerek kalmaz.
Her iki teknikten hangisi olursa olsun Kaş ekim işleminde kullanılacak sac telleri ince ve birbirlerine benzer olmalıdır.

 

Comments (2)

  1. Kaşlarım çok ince ve döküldü. Kaş ekimi yaptırmak istiyorum fakat sonrasında ödem oluşmakta mı ve süreci nedir ?

  2. Dökülmüş ve incelmiş kaşlar için iki kulak arasında bulunan verici alandan gerektiği kadar kök alıp ,kaş bölgesine ekilir. Kaş ekimi sırasında lokal uyuşturma yapılmaktadır.
    İşlem sonrasında ödem önleyici ilaçlar verilmekte.Kişiden kişiye ödem değişmektedir. Genel olarak ödemler 2 ile 5 gün arasında geçmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir