Kadınlarda Saç Çizgisinin Cerrahi Müdahale ile Öne Çekilmesi - NewAge

Blog Yazıları

Kadınlarda Saç Çizgisinin Cerrahi Müdahale ile Öne Çekilmesi

Kadınlarda Saç Çizgisinin Cerrahi Müdahale ile Öne Çekilmesi

Kadınlarda ön saç çizgisinin çok geride olmasının sebepleri arasında, iyatrojenik nedenler ( kaş askı uygulaması veya traksiyona bağlı  alopesi), doğuştan gelen kalıtımsal özellikler ve androgenetic kadın tipi saç dökülmesi bulunmaktadır. Cerrahi müdahale kararı almadan önce mevcut ön saç çizgisinin gerilemesinin durduğundan emin olmak kritik önem arz eder. Saç dökülmesi devam ederse gerçekleştirilen operasyonun sonucu planlandığı gibi olmayacaktır.

Saç çizgisi çok geride olup geniş bir alın bölgesine sahip kadınlarda bu durumu düzeltmek için uygulanabilecek iki cerrahi yol bulunmaktadır.

Ön saç çizgisini saç ekimi operasyonu ile daha aşağıya almak ( bayanlarda alın daraltma ) bu yollardan en fazla rağbet görendir. Kimi zaman estetik performansı arttırmak amacı ile ikinci bir sıklaştırma ekimi yapılması gerekebilmektedir. Alına Saç ekimi sonrası 6-10 ay arası saçların çıkması için geçen bir süre mevcuttur.

Ön saç çizgisinin yeniden konumlandırılmasında kullanılan bir diğer cerrahi yöntem ise SHA ‘dır. (Surgical Hairline Advancement)

Bu yöntem mevcut saç çizgisinin hedeflenen bölgeye düzensiz trikoftik yöntemle çekilmesini sağlar. SHA’nın gerçekleştirileceği bölgedeki cilt elastikiyeti, doktorun planlaması ve hastanın beklentileri yeni saç çizgisinin yerinin tespitine yardımcı olacaktır.

Comments (12)

 1. Bu operasyon, doğuştan saç çizgisi geride ve deri elastikiyeti yüksek olan bir erkekte de uygulanabilir mi?

 2. Öncelikle kliniğimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
  Doğuştan saç çizgisi geride olan kişilere saç ekimi operasyonu uygulanabilmektedir.
  Aynı zamanda cildinizin elastikiyeti de operasyon için dezavantaj oluşturmamaktadir.

  Dilerseniz saç durumunuzla alakalı size daha net bilgiler verebilmek için kliniğimize ücretsiz muayeneye davet edebiliriz.

 3. Merhaba. Ben Türkiye’de yaşamıyorum , ama alın küçültme operasyonunu yaptırmak istiyorum . Fiyatı ne kadar ? Alın bölgesi çok büyük değil , sadece biraz geride .

 4. Doktorlarımızın istemiş olduğunuz operasyonu değerlendirip net bir cevap verilebilmesi için fotoğraflarınızı ön, yanlardan ve arkadan (contact@newage-clinic.com)
  mail adresimize göndermeniz gerekmektedir.

 5. Merhaba benim doğuştan çizgim geride ve alnım açık. Bu beni rahatsız ediyor böyle bir cerrahi müdahaleyi Yen’i duydum .ücreti hakkında bilgi alabilir miyim ?

 6. Merve hanım öncelikle ilginize teşekkür ederiz. İlgili operasyon ile ilgili detaylı bilgileri belirtmiş olduğunuz
  e-posta aracılığı ile sizinle paylaşacağız.

 7. Online ücretsiz konsultasyon ve fiyat bilgisi için belirtmiş olduğunuz mail adresinizden size en kısa sürede ulaşacağız.

 8. Alnım geniş saç dökülmeyen yerlere saç ekiyor musunuz ya da alın daraltma gibi bir ameliyatınız var mı

 9. Merhaba bende 27 yaşındayım ve yıllarca saçlarımı tepeden özgürce sımsıkı at kuyruğu yapmak istemişimdir ama denediğimde çok kötü bir görünüme sahip oluyorum alnım aşırı dışarda duruyor ve abim alay konusu etmiştir küçüklüğümde alnı çıkık lakabı bile kullandı :/ neyse küçük bi hikayemden sonra ben alnımın çok estetik görünüme sahip olmasını istiyorum bunun için de fiyat öğrenmek istiyorum

 10. Alın operasyonu hakkında bilgi verebilmek için sizi görmemiz gerekmektedir.
  Alnınızın yapısı ve ne tür bir operasyon gerekeceği konusunu belirlemeliyiz.
  Fotoğraflarınızı contact@newage-clinic.com mail adresine gönderebilirseniz, değerlendirme yapıp sizi bilgilendirebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir