Fut Tekniği ile Saç Ekimi Sizden Gelen Sorular - NewAge - Saç Ekimi ve Estetik Cerrahi

Blog Yazıları

Fut Tekniği ile Saç Ekimi Sizden Gelen Sorular

Fut Tekniği ile Saç Ekimi Sizden Gelen Sorular

24 yaşındayım ve saçlarım uzun. Genel olarak ciddi bir saç dökülme problemi yaşamasam da, ön saç çizgim 2-3 santimetre geriledi. Mevcut ön saç çizgim de belli belirsiz çok ince saçlardan oluşmakta. Bu bölgeye fue tekniği ile saç ektirmek istiyorum fakat saçlarımı kestirmek istemiyorum. Fut tekniğinde saçların kesilmediğini fakat yara izi kaldığını okudum.

Saçlar kesilmeden Fue tekniği uygulamak mümkündür. Tabiki bu durum için bazı şartlar gereklidir. Eğer 2000 kökten daha azına ihtiyaç var ve ekim yapılacak alan belirli bir bölgede ise uzun saçlı fue saç ekimi mümkündür. Fut tekniği saçlar kesilmeden gerçekleştirilir fakat on gün süre ile başınızın arkasında dikişleriniz olacaktır.

Ağustos 2012 ‘de fue saç ekimi operasyonu geçirdim. İkinci operasyonumu işimin yaz dönemindeki yoğunluğundan dolayı nisan 2013’de yaptırmak istiyorum. İkinci saç ekimi operasyonum için erken midir? İkinci operasyonumu en erken ne zaman yaptırabilirim?

Verici alanınızın iyileştiğini var sayarsak farklı bir bölgeye ekim yapılacak ise, Nisan ayında bu mümkündür. Bir önceki saç ekimi operasyon alanınıza sıklaştırma yapılacaksa Temmuz ayından önce yaptırmamanız önerilir.

2000 senesinin başlarında Fut tekniği ile NewYork’da 2500 köklük saç ekimi operasyonu yaptırdım. Son 10 sene içerisinde ekilenler haricindeki saçlarımın çoğu döküldü. İkinci saç ekimimi Fue tekniği ile gerçekleştirmek istiyorum. Başımın arkasındaki skar izi biraz büyük ve operasyon esnasında bu yara izine saç ekmek mümkün müdür?

İkinci operasyonunuzun Fue tekniği ile yapılması hususunda görünürde bir problem yok. Yeterli verici alana sahipseniz saç ekimi operasyonunuz esnasında skar üzerine de ekim yapılması mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir