Fue Saç Ekimi Operasyonunuz Öncesinde Sormanız Gereken 10 Soru - NewAge - Saç Ekimi ve Estetik Cerrahi

Blog Yazıları

Fue Saç Ekimi Operasyonunuz Öncesinde Sormanız Gereken 10 Soru

Fue Saç Ekimi Operasyonunuz Öncesinde Sormanız Gereken 10 Soru

Erkeklerin % 50 si 50 yaşına gelmeden önce farklı seviyelerde saç dökülmesi problem ile karşılaşırlar.20 li yaşlarda başlayan saç incelmesi ve saç dökülmesi problemininilerleyen senelerde nasıl bir seyir izleyeceğini öngörmek kesin değildir.

Newage olarak,saç ekimi öncesi gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarında,hastalarımıza fue saç ekimi operasyonu öncesinde edinemeleri gereken tüm bilgiler bizzat doktorlar tarafından sunulur.Bu sayede fue saç ekimi operasyonu adımı öncesinde, kişi tüm bu süreci kavramış olarak operasyona karar verir.

Fue saç ekimi operasyonunuz öncesinde bilmeniz veya öğrenmeniz gereken çok fazla detay olduğunu biliyoruz bu sebeple saç ekimi öncesinde doktorunuza sormanız gereken on soruya kısaca bir gözatalım.

1- Fue saç ekimi için yaşım uygun mu?

Newage Clinic olarak her vakanın kendi içinde değerlendirilmesi gerektiğini ve tüm planlamaların kişiye özel yapılmasının faydasına inanıyoruz.Bu sebeple kişinin yaşının bu değerlendirmeler açısında ,diğer bir çok faktörle birlikte önemi büyüktür.

Fue saç ekimi operasyonunda doğru yaş hususundaki önceliğimiz kişinin mevcut saç dökülme seviyesi ile doğrudan ilintilidir. Verici sahası yeterli olan tüm vakalarda ,gelecek yıllarda gerçekleşecek dökülme en kötü senaryo ile gözönüne alınarak belirli miktarda ekim mümkündür.Doğru zamanın belirlenmesi kişi ile doktor arasında tespit edilir.

2-Kaç saç teli ekilmesi gerekir?

Fue saç ekimi yapılacak alanın genişliği ve verici sahanın zenginliği cm2’ye gerçekleştirilecek ekimin sıklığını belirleyecektir.

3-Fue saç ekimi fiyatı ne kadar?

Fue saç ekimi emek odaklı ve el işçiliği gerektiren cerrahi bir prosedürdür. Bizzat doktorunuzun elinden çıkacak bu operasyon maliyetini belirleyen en önemli faktör ise doktorun tecrübesidir. Saç ekimi fiyatlardırması için öncelikle doktor muayenesi yaptırmanız faydalı olacaktır.

4-Fue saç ekimi sonrasında destek tedavilere gerek var mı?

Özellikle genç hastalar olmak üzere tüm saç ekimi yaptıranların belirli ilaçları ve tedavileri destek amaçlı kullanmaları fayda sağlayacaktır.Finasterid ve minoxidil ilaçlar bu alanda en fazla geçerliliği olanlardır.

5-İlerleyen senelerde ikinci bir saç ekimi seansına ihtiyaç duyar mıyım?

100-120 cm2 nin üzerindeki dökülmüş bölgelerin bir fue saç ekimi seansında istenilen sıklıkta çalışılması genel olarak mümkün olmayacaktır.Diğer yandan saç dökülmeniz ilerleyen yıllarda devam ederse yeni açılan alanlara da saç ekimi yaptırmanız gerekecektir.Bir diğer ihtimalde önceki saç ekiminizdeki saç sıklığını arttırmak amacı ile ikinci bir operasyon yaptırmanız gerekebilir.

6-Fue saç ekimi için yeterli verici sahaya sahip miyim?

Fue saç ekimi öncesinde yapılacak muayene esnasında verici sahanız doktorlarımız tarafından gerek çıplak gözle gerekse büyütücüler ile (proskop) incelenecek ve bu sayede verici sahanızın saç ekimi için uygunluk seviyesi kesin olarak tespit edilecektir.

7- Fue saç ekimi sonucum tamamen doğal görünecek mi?

Doktorlarımızın fue saç ekiminde uzun yıllardır süre gelen başarıları ve bu alanda tecrübeleri ile geliştirdikleri teknikler doğal sonuç elde etmenin anahtarı olmuştur.

8-Fue saç ekimi operasyonu ne kadar sürer?

Fue saç ekimi operasyonu gerçekleştirilecek operasyonunun büyüklüğüne ,saç tipi ve derinin uyumluluğuna bağlı olmak üzere 6 ile 8 saat arasında tamamlanacaktır.

9-Fue saç ekimi sonrası saçlarım ne zaman çıkmaya başlayacaktır?

Fue saç ekimi sonrası elde edilecek sonucun genel çerçevesi üç ay sonra belirginleşse de ,çoğunlukla operasyondan 8 ile 12 ay sonrasında nihai sonuç elde edilecektir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir