prp - NewAge - Saç Ekimi ve Estetik Cerrahi

Etiket : prp

Saç Dökülmesi ve Diyet

Saç Dökülmesi ve Diyet

Yeni başladığım diyet neticesinde hızlı bir şekilde kilo veriyorum fakat saçlarım da aynı hızla dökülüyor.İlk başlarda bu durumun geçici olacağı söylensede saç dökülmemin ciddiyetinin arttığını düşünüyorum.

Yoğun diyet programları esnasında ve sonrasında saçların incelmesi ve dökülmesi sık karşılaşılan bir durumdur.Vücudunuz yeni bir beslenme programına adapte olurken bazı vitaminlerin eksikliği bu duruma sebep olabilir.Diyet uzmanınız ile bu durumu paylaşmanız ve destek tedaviler ile saç dökülme sorununuza bir uzman yardımı ile çözüm bulmanız mümkün olacaktır.

Daha Fazlası

Saç Dökülmesi İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Saç Dökülmesi İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Saç dökülmesi anne tarafından kalıtsal olarak erkek çocuğa geçer mi?

Saç dökülmesi ile ilgili muhtemel dökülme sebeplerinin arasında bir çok da yanlış bilinen sebep bulunmaktadır.Çoğunlukla eğitim seviyesi,etnik köken ve sosyal statü sonucunda oluşmuş bu yanlış bilgiler zaman içinde halk arasında yaygınlaşmış ve içinde kimi zaman doğruları barındırsalarda gerçeklikten uzak kalmışlardır.

Daha Fazlası

Saç Dökülmesi ve Beslenme

Saç Dökülmesi ve Beslenme

Saç dökülmesi hergün devam eder ve dökülenlerin yerine yenileri gelir. Saçlarımızın hayat döngüsü bu şekildedir. O yüzden telaşa kapılıp günlük stresimizi daha da arttırmaya gerek yok.

Türk erkeklerinin 3/4 ü  35 yaşına gelmeden belirli oranlarda saç dökülmesi ile karşılaşırlar.

Günümüzde saç dökülmesine karşı bir çok tedavi yöntemi sunulabilmektedir. PRP Saç tedavisi- topical losyonlar-mezoterapi bunlardan bir kaçıdır. Diğer yandan tüm dünyada ülke olarak ün yaptığımız Saç Ekimi Operasyonları da nihai ve kesin sonuç arayanların değişmez kapısı olmuştur.

Daha Fazlası