(פלזמה עשירה בטסיות הדם) PRP

(פלזמה עשירה בטסיות הדם) PRP

PRP משמש לצורך האצת ריפוי פצעים וצמיחת שיער לאחר השתלת שיער. התוצאה המבוקשת של הטיפול PRP היא להחיות את זקיקי השיער החלשים אשר נוטים ליפול. בעזרת תצפיות הובחן כי רמת השיער הדליל פוחתת והשיער הופך לעבה יותר באתר בו הושתלו זקיקי השיער עם אותם מטופלים אשר מטופלים PRP

אנשים שטופלו ב-PRP זוכים בהחלמת פצעים מהירה יותר לאחר ניתוח השתלת השיער. נקודות אדומות וגלדים אשר נצפו לאחר הניתוח נעלמים במהירות וכמות השיער שהזקיקים יכולים לגדלה, גדלה.

מה זה פלזמה עשירה בטסיות הדם?

PRP זה נוזל פלזמה טבעי של הגוף, אשר מכיל פי כמה וכמה יותר טסיות מאשר ברמה הרגילה. הדם של האדם משמש אותו עבור PRP. PRP הוא כמו לתרום דם לעצמך לפני הניתוח. כיוון שנעשה שימוש בדם שלך, לא ניצפו תגובות חסינות. PRP איננו גורם לתגובות אלרגיות כלשהן.

מתי פלסמה עשירה בטסיות הדם תהיה מוכנה?

  1. כמו כל בדיקות מעבדה, כ-10CC של דם נלקח מהאדם אשר צפוי לקבל את הPRP.
  2. הדם עובר לערכה מיוחדת בתנאים סטריליים על מנת להעשיר אותו במונחים של טסיות דם.
  3. התאים מופרדים באופן צנטריפוגה והדם מועשר מבחינת של טסיות דם.

תוכן טסיות של PRP יכול לגדול כ-4 עד 8 פעמים באמצעות נהלים אלה. מחקרים מראים כי ההשפעה החיובית על זקיקי השיער נובעת מגורמי גדילה הנמצאים בתוך הטסיות.

איך מקבלים פלזמה עשירה בטסיות הדם?

PRP מוזרק על הקרקפת השעירה דרך שיטת הזרקה שיטחית במיוחד. זה לא גורם לכאב כלל. ההליך מסתיים בתוך פרק זמן קצר (2-3 דקות). האדם יכול להמשיך את חיי היומיום שלו מיד לאחר ההליך. לא תהיה נפיחות או חבורות.

למי אפשר לתת פלזמה עשירה בטסיות הדם?

כל מי שחווה שיער דליל עקב סיבות גנטיות או עונתיות ואשר השיער הפך לדק וחלש יכול להיות מועמד להליך PRP.

 פלזמה עשירה בטסיות הדם בהשתלת שיער

ישנם 3 יישומים פונקציונלים להשתלת שיער בעזרת PRP. להלן:

  1. הגדלת יכולת הקיום של זקיקי השיער לאחר ניתוח השתלת שיער (FUE עם PRP)
  2. Accelerating recovery after the hair transplant operation
  3. האצת ההתאוששות לאחר ניתוח השתלת השיער

זה לוקח זמן מה עד שזקיקי השיער מחולצים מאזור התורם ועד שהם מושתלים באתר המקבל. זה הכרחי לשמר את יכולת הקיום של זקיקי השיער בזמן זה. למטרה זו, זקיקי השיער מאוחסנים בתמיסות מיוחדות שהוכנו מראש, בסביבה מקוררת.

מדובר בתהליך חדשני להוספת PRP לתמיסת האחסון או באופן ישיר על ידי שטיפת זקיקי השיער עם תמיסת ה-PRP, אשר מציגה באופן מהיר את השפעותיה היעילות. השפעות אלו כוללים את הגדלת יכולת הקיום של זקיקי השיער, האצת החלמת פצעים וגירוי זקיקי השיער כך שיצמחו.

האם ל-PRP יש תופעות לוואי?

הדם של האדם משמש ל-PRP. אין סיכונים בדוגמת תגובה אלרגית או זיהומים. זה דומה לתרומת דם עצמית.

אפקט ה-PRP עשוי להשתנות עבור כל אדם אשר מקבל אותו. PRP ניתן כטיפול משלים. הציפיות צריכות להיות ראליות לתקופה לאחר הטיפול. תהליך זה תומך בהחלמה בלבד.