השתלת שיער בשיטת FUE

השתלת שיער בשיטת FUE

FUE היא טכניקה שפותחה לאחרונה בהשוואה לשיטת ה-FUT.

בהשתלת שיער בשיטת FUE, זקיקי השיער נקצרים אחד אחד מאזור התרומה בין האוזניים באמצעות כלים כירורגיים זעירים (Micrimotor & Micropunches) שעוצבו במיוחד עבור מטרה זו וקוטרם עומד על 0.5-0.8 מילימטר.

עם התקדמות מהירה בטכנולוגיה, תוצאות השתלת שיער בשיטת FUE הגיעו ברמת ההשוואה לתוצאות שיטת ה-FUT ומכאן השתלות השיער FUE זכו לפופולריות רבה במהירות. הגורם החשוב ביותר אשר הוביל להכרה של השתלת שיער FUE כסטנדרט הוא פיתוח הכלים הכירורגיים אשר קוצרים את זקיקי השיער בצורה מהירה וחלקה מבלי לפגוע בהם. כיום, כלי ניקוב ידניים הוחלפו בכלים מיקרומוטוריים ידניים או חשמליים. כלו אלו מאפשרים לקצור את זקיקי השיער במהירות ומבלי להיתקל בבעיות. אורך הניתוחים היותר מאתגרים, אלו אשר נמשכו יומיים בעבר, פחת משמעותית לפרקי זמן קצרים של 4-5 שעות שבמהלכם ניתן להשלים את ניתוח השתלת השיער FUE. אלה הובילו לרמת נוחות גבוהה יותר עבור המטופלים לאחר הניתוח.

כיום, FUE (Follicular Unit Extraction) היא השיטה הנפוצה ביותר מבין טכניקות השתלת השיער בזכות יתרונותיה. בתחום השתלת השיער, השיטה הראשונה שעולה על הדעת היא FUE (Follicular Unit Extraction).

למצב הזה יש בסיס מוצק. השתלת שיער בשיטת FUE מתבצעת ללא כאב ואינה כוללת חתכים ותפרים מה שמאפשר חזרה מהירה לשגרה עבור המטופלים. לא נותרת צלקת קבועה באזור התרומה ממנו נקצרו זקיקי השיער. בנוסף, השתלת שיער FUE מאפשרת את השימוש בשיער גוף (השתלת שיער גוף).

אילו גורמים נלקחים בחשבון בבדיקות שנערכות לפני ניתוח השתלת שיער?

למרות שניתוח השתלת שיער נתפס כהליך רפואי די פשוט, מספר גורמים חייבים להתקיים על מנת שניתוח השתלת השיער יניב תוצאה אסתטית ומוצלחת.

תהליך השתלת שיער מוצלח מתחיל בבדיקה מעמיקה ומפורטת של מנתח פלסטי מומחה.

אדם המתכנן לעבור ניתוח להשתלת שיער צריך לעבור בדיקה מערכתית מקיפה על ידי מנתח פלסטי. הצעד הראשון של בדיקה זו הוא לימוד ההיסטוריה המשפחתית של המטופל, כמו כן המטופל נשאל לגבי מחלות ובעיות בריאותיות אחרות מעברו הרפואי. ברוב המקרים, האבחנה היא אלופציה אנדרוגנית, כלומר, נשירת שיער אצל גברים. בעיה זו היא התוצאה של תורשה גנטית אצל אותו האדם.

לאחר מכן ייבדק אזור התרומה, המשמש כמקור של זקיקי השיער. בשלב הזה, צפיפות זקיקי השיער נבדקת באמצעות מצלמה שתוכננה במיוחד לכך ונקראת The Proscope ובעזרתה מחושב מספר זקיקי השיער לסנטימטר רבוע.

בנוסף לצפיפות השיער, נקבע גם עובי השיער, הצבע שלו ומספר השערות הכלולות בכל זקיק שיער (יחידה פוליקולרית).

ד"ר אילקר אפאדין משתמש ב- "FU" (יחידה זקיקית), כלומר, זקיקי שיער, תוך חישוב הכמות בהשתלת שיער.  השתלה של 30 עד 60 זקיקי שיער לסנטימטר רבוע תואמת 80 עד 150 פירי שיער לסמ"ר.  השתלת 4000-4500 זקיקי שיער בסך הכל תואמת 10,000-12,000 פירי שיער.

לאחר בדיקת השיער, תיבדק הקרקפת גם כן. קרקרפת שעירה ובריאה באזור התרומה ובאזור ההשתלה, ורמת ההדיקות שלה הם קריטריונים הכרחיים עבור ניתוח השתלת שיער.

תוצאות כל הבדיקות והאיבחונים תקבענה האם אתה מועמד כשיר להשתלת שיער או לא. אם שיטות השתלת השיער הנפוצות אינן מתאימות עבורך, יומלצו לך מגוון טיפולי שיער אלטרנטיביים.

לאחר קבלת ההחלטה לגבי השתלת השיער, יקבל המטופל מידע מפורט בנוגע למיקום השתלת השיער, היקף אזור ההשתלה, צפיפות ההשתלה אותה נשיג, משך הטיפול ומידע לגבי המשך המעקב לאחר הניתוח.

למטופל צריכות להיות ציפיות מציאותיות

אחד הקריטריונים המשמעותיים ביותר עבור השתלת שיער מוצלחת במטופל הסובל מהידלדלות הוא גודל הציפיות מצד המטופל. יש למצוא מכנה משותף, מציאותי ומעשי, בין מה שאנחנו, הרופאים, יכולים לספק למטופל לבין התוצר הסופי שהמטופל מדמיין. שביעות רצון מלאה של המטופל מושגת כאשר ניתוח השתלת השיער מבוצע, על ידי מנתח פלסטי מומחה בתחום, במטופלים עם ציפיות מתאימות.

מהי צפיפות השיער המספקת עבורי לאחר השתלת שיער?

במקרים של צפיפות שיער מתאימה ועובי שיער מתאים באזור התרומה, 80-100 שערות בסנטימטר רבוע יכולות לכסות את הקרקפת. מספר זקיקי השיער, הנותנים את הצפיפות הזו של השיער, תלוי במאפיינים של המטופל עצמו. בעוד 30 זקיקי שיער לכל סנטימטר רבוע, עם רוב של 3 ו-4 שערות יספיקו להשתלת שיער, המספר הזה יכול להגיע גם ל-40 עד 60 זקיקי שיער לכל סנטימטר רבוע אצל אדם עם זקיקים המכילים שערה אחת או שתיים

לשנינו הושתלו אותו המספר של זקיקי שיער, איך זה שאצלו הצפיפות גבוהה יותר?

בהנחה שמספר שווה של זקיקי שיער מושתלים במידה שווה באזור ההשתלה של אותם שני אנשים, זה עם השיער העבה יותר ועם מספר השערות הגדול יותר בכל זקיק שיער, ישיג תוצאה טובה יותר עם מראה שיער צפוץ יותר.

בעוד 4000 זקיקי שיער, עם רוב של שלוש שערות עבות בכל אחד, מקבילים בממוצע ל-10,000 שערות עבות, 4000 זקיקי שיער, עם רוב של שערה דקה אחת, מקבילים ל-4000 שערות.