השתלת זקן, שפם ופאות.

השתלת זקן, שפם ופאות.

נוכחותם וצורתם של הזקן והשפם חשובים בדיוק כמו נוכחות שיער הראש בכדי להשיג שלמות אסתטית אצל גברים. גם אם גבר לא מגדל אותם, נוכחות הזקן והשפם שלו היא סמל הגבריות. הם מסמלים הערכה עצמית ומראה אסתטי אצל גברים.


מספר סיבות עשויות להיות אחראיות לחוסר זקן אצל גבר. רוב אותן הסיבות הן תורשתיות, כלומר, גנטיות. בנוסף לאלה גם הסרת שיער בלייזר, התערבות כירורגית, כוויות או תאונות עלולות להוביל לאובדן זקן. זקן ושפם עשויים גם להיעלם בשל מחלות או הפרעות אוטואימוניות מסוימות ורמות נמוכות של טסטוסטרון (הורמון גברי). אם יש אילו ספקות לגבי בעיה רפואית אורגנית, רמות הורמון הטסטוסטרון בהחלט צריכות להיות מבוקרות.

בדומה לנשירת שיער, לא ניתן לגדל זקן ושפם חדשים בעזרת מוצרי קוסמטיקה או בעזרת טיפולים רפואיים כלשהם במקרים של אובדן זקן ושפם. הפתרון הקבוע לאובדן זקן ושפם הוא השתלת זקן.

ענף השתלות הזקן והשפם גדל במהירות באזור המזרח התיכון שבו לזקן ולשפם יש משמעות מיוחדת עבור גברים, וכך גם במדינה שלנו. מודעות גוברת לגבי האפשרות של השתלת זקן ושפם, פיתוח שיטות השתלה חדשות, כמו השתלת שיער FUE ותוצאות השתלת שיער טבעיות שהושגו הודות לטכנולוגיה המשתפרת, מהווים את הסיבות העיקריות לצמיחה בענף הזה.

מה הכוונה בהשתלת זקן, שפם ופאות?

השתלת זקן מורכבת מקצירה עורית של זקיקי שיער עמידים גנטית לנשירה הממוקמים בקרקפת האחורית בין האוזניים והשתלתם בעור באזור שבו אתה רוצה שיצמח לך זקן. זקיקי השיער המושתלים אינם נושרים, והתוצאה היא קבועה.

מי יכול לעבור השתלת זקן או שפם?

בנוסף לגברים שאין להם זקן בכלל, גם גברים שיש להם באזור הזקן והשפם אזורים חלקים שאינם שעירים או שיש להם זקן מפוזר, יכולים לעבור ניתוח השתלת זקן.

בנוסף להם, ניתן לבצע השתלת זקן גם אצל גברים שיש להם צלקות על הפנים כתוצאה מפצעונים, כוויות או חתכים, על מנת להסתיר את אותן הצלקות מלהיראות.

גם גברים שאוהבים מראה של זיפים בזקן ורוצים לגדל את הפאות שלהם, אבל יש להם זקן מפוזר ודליל, עוברים לעיתים קרובות ניתוח השתלת זקן.

השתלת זקן ושפם יכולה להתבצע גם מבלי לחוות אובדן זקן כלשהו אלא לצורך שינוי דפוס הזקן והשפם.

האם כל אחד יכול לעבור ניתוח להשתלת זקן-שפם?

כל אדם שיש לו זקיקי שיער בקרקפת האחורית שלו בין האוזניים יכול לעבור ניתוח השתלת זקן ושפם.