השתלת גבות

השתלת גבות

התפקיד העיקרי של הגבות הוא לספק הגנה סביב העיניים מפני גורמים חיצוניים מזיקים. בנוסף לתפקיד המגן שלהם, לגבות יש תפקיד חשוב מאוד בסימטריה של הפנים שלנו. הן בין האלמנטים העיקריים הקובעים את המראה האופייני לכל אדם ומחוות הפנים שלו. אובדן או הידלדלות של הגבות ניכרים מאוד בחייו החברתיים של האדם, מה שעלול להוביל לחששות אסתטיים רציניים ואובדן ההערכה העצמית.

זה מצב בעייתי להתעמת עם שאלות יום יומיות הקשורות לאובדן הגבות שלך, להרגיש בחוסר נוחות כשהאנשים סביבך שמים לכך לב, ולהרגיש מחויבות תמידית להמשיך ולהסוות את נשירת הגבות על ידי איפור קבוע או על ידי שימוש בעפרונות איפור.

סיבות להידלדלות הגבות

  1. פגיעה טראומתית – תאונות, כוויות וכו‘.
  2. הפרעות רפואיות מערכתיות או מקומיות – תת פעילות בלוטת התריס, וכו’.
  3. הפרעות התפתחות מולדות – חוסר גבות מלידה
  4. טריכוטילומניה – תלישת גבות כתוצאה מעווית התפתחותי
  5. טיפולים כירורגיים ורפואיים – רדיותרפיה, כימותרפיה, חתכים כירורגיים

בנוסף לכל הגורמים הרפואיים הללו, הסיבה השכיחה ביותר להידלדלות הגבות היא מריטת גבות אסטתית על מנת לשנות את צורתם. עם מריטה חוזרת של הגבות, זקיקי הגבות נפגעים, נעשים דקים יותר ונוטים ליפול עם הזמן.

מי מתאים לניתוח השתלת גבות?

אותם אנשים שיש להם גבות דקות עקב סיבות רפואיות או מריטה שגויה, שיש להם דפוס גבות דק, שאינם מרוצים מצורת הגבות שלהם, יכולים לעבור ניתוח להשתלת גבות.

האם יש חלופות אפשריות להשתלת גבות?

למרבה הצער לא ניתן להצמיח שוב את הגבות הדלילות או אלו שנשרו באמצעות מוצרים קוסמטיים או טיפולים תרופתיים כלשהם.

למרבה הצער אין שום חלופה קבועה להשתלת גבות במקרה של הידלדלות גבות.

מה זה אומר השתלת גבות? איך זה נעשה?

השתלת גבות מורכבת מקצירה של זקיקי שיער עוריים, העמידים גנטית לדילול, הממוקמים בקרקפת האחורית שבין האוזניים וההשתלה של אותם זקיקים באזור שבו נרצה ששיער גבות יצמח. שיער הגבות המושתל לא נושר, והתוצאה היא קבועה.

איזה סוג של ניתוח הוא השתלת גבות FUE?

במהלך הפגישה המקדימה שלפני הניתוח, צורת הגבות נקבעת עם המטופל. ניתוח השתלת הגבות מתבצת תחת הרדמה מקומית. לפני ההליך, החולה עובר הכנה להרדמה מקומית שמוזרקת לאזורים אלה בשביל לקצור ולהשתיל את הזקיקים. המטופל ער במהלך הניתוח. ניתן לחזור לחיי היומיום מיד לאחר הניתוח אשר לוקח 1-2 שעות. אין מגבלות על רחצה. אדמומיות קלה וגלדים יישארו לכמה ימים לאחר הניתוח. אזור ההשתלה יחלים תוך 5-7 ימים. צמיחת הגבות היא תהליך הדרגתי. הגבות המושתלות מתחילות לצמוח כבר בחודש הראשון ומגיעות לצמיחה מלאה תוך 6-8 חודשים.

באילו שיטות משתמשים להשתלת גבות?

השתלת גבות היא למעשה סוג של השתלת שיער. גם כאן זקיקי שיער משמשים להשתלת הגבות. הגבות צומחות על ידי השתלת שערות במקום שיער הגבות.

בדומה להשתלת שיער, ניתן להשתמש בשתי שיטות לקצירת זקיקי השיער להשתלת הגבות. שיטות אלה הן FUT ו- FUE.

שיטת ה-FUT בדרך כלל אינה מועדפת מבין השיטות הקיימות להשתלת גבות. שיטה זו דורשת ביצוע חתך בקרקפת האחורית ואחריו תפרים. הצלקת הדקה אך הקבועה שנשארת היא החסרון הגדול ביותר בשיטה הזו.

מצד שני, זקיקי השיער נקצרים בנפרד מהקרקפת האחורית בהשתלת גבות בשיטת FUE מבלי לבצע חתכים או תפרים. השתלה זו אינה משאירה צלקות קבועות.

מהיכן נקצרים זקיקי השיער המשמשים להשתלת גבות FUE?

בהשתלת גבות FUE משתמשים בזקיקי שיער. הזקיקים נקצרים מאזור הקרקפת האחורית, קרוב לעורף הצוואר בין האוזניים. אזור זה מכיל בעיקר זקיקי שיער עדינים המכילים שערה אחת, והם נדרשים עבור תוצאת השתלת גבות בעלת מראה טבעי.

אילו היבטים צריכים לקחת בחשבון בהשתלת גבות FUE?

הגבות שונות משיער הראש בהמון היבטים. בהשוואה לשיער הראש, שיער הגבות צומח בזווית הרבה יותר נטויה לכיוון העור. הן תלולות יותר בחלק הפנימי הקרוב יותר לאף, ואופקיות יותר בקצה החיצוני. מעבר לכך, הגבות בדרך כלל מורכבות מאותם הזקיקים המכילים שערה אחת. השתלת גבות דורשת רמה גבוהה יותר של טיפול ונקיטת זהירות. הדבר הראשון לעשות הוא לבחור מנתח פלסטי מנוסה המסוגל לבצע את ההליך ולבחור את מרפאת השתלת השיער.

זקיקי השיער הנבחרים לצורך השתלת גבות צריכים להיות אלו המכילים שערה אחת. כל זה אפשרי לביצוע באמצעות השתלת גבות FUE. זקיקי השיער שנקצרו, המכילים שערה אחת, מוכנסים לתעלות מיקרוסקופיות אשר הוכנו בעור בזהירות רבה על מנת לא להשאיר צלקות. את התעלות מכינים בהתאם לצורת הגבות שנקבעה קודם לכן. הכיוון של שיער הגבות הקיים והזוויות שהן נמצאות ביחס לעור, צריכים במיוחד להילקח בחשבון. באופן הזה, ניתן להשיג תוצאה טבעית אשר לא תורגש לסביבה שלך.

כמה זקיקי שיער ניתן להשתיל בכל גבה בניתוח השתלה?

מספר זקיקי השיער המושתלים תלוי בחומרת הידלדלות הגבות ואזור ההשתלה אותו קובע המטופל. בממוצע מושתלים 500-700 זקיקים.

כיצד נקבעות הצורות של הגבות?

תכנון הפן האסתטי של צורת הגבות מוגדר בבירור בפרקטיקה של ניתוחים פלסטיים. אולם, חוות דעתו של המטופל נלקחת בחשבון ללא ספק לפני ניתוח השתלת הגבות והצורה המתאימה נקבעת בהתאם לצרכיו של המטופל. לאחר מכן, השתלת הגבות מתבצעת על ידי היצמדות לאותה התוכנית. תמיד נכון והגיוני יותר ליצור את הגבות קצת עבות מהמתוכנן. את הגבות הנחשבות עבות ניתן למרוט בקלות ולעצב באופן הרצוי.

האם ניתן לבצע השתלת גבות על מנת ליצור גבות עבות יותר?

כן. אנשים העוברים ניתוח השתלת גבות אינם רק אלו החווים הידלדלות גבות או נשירה. אפשר להפוך את הגבות לעבות יותר אצל אותם אנשים המרגישים שהגבות שלהם רזות מדי, או אלו שרוצים לשנות את צורת הגבות שלהם. איפור קבוע הוא לא אלטרנטיבה להשתלת גבות מכיוון שזה לא נראה טבעי. מצד שני, התוצאה של השתלת גבות היא טבעית לחלוטין.

גבות עבות יותר בדרך כלל מועדפות יותר בגלל התאמתן ליחסי הפנים של המטופל, במונחים אסתטיים, וגם הן עשויות להיות מועדפות משיקולי האופנה שלהן. בנוסף, ניתן לעבות את הגבות אצל אותם אנשים שהגבות שלהם הפכו לדלילות יותר כתוצאה של ממריטת יתר. מכיוון שהגבות מורמות מעט כשהן עוברות עיבוי, הפנים נראות אנרגטיות יותר.

עיבוי גבות הוא הליך גמיש. אם לאחר הניתוח הגבות שעברו עיבוי נראות עבות מדי, אין שום בעיה למרוט ולעצב אותן על מנת להשיג את העובי הרצוי. אמנם לא ניתן לעבות גבות דקות מדי, תמיד אפשר להצר גבות עבות מדי.

אילו בעיות (סיבוכים) אתה עלול לחוות בהשתלת גבות?

הגבות המושתלות גדלות די מהר מהרגיל. מסיבה זו במהלך השלבים הראשונים שלאחר הניתוח, תצטרך לעשות טיפול על בסיס שבועי ולקצץ את הגבות שצומחות מהר. לאחר זמן מה, קצב הצמיחה יקטן.

האם השתלת גבות נותנת תוצאה קבועה?

כן, השיער שגדל לאחר השתלת גבות הוא קבוע. הן ממשיכות לצמוח לכל החיים והן אינן שונות מהגבות המקוריות.